Hledej
Oblíbené
Kontakty
Česky
Přihlásit
Prázdný košík
Menu

Kategorie VMP a MPZ

Oprávnění způsobilosti VMP a MPZ se dělí na tyto části:

 • základní (oprávnění pro vedení motorových člunů)

 • doplňkovou (oprávnění pro vedení malých plavidel bez omezení výkonu motoru nebo plochy plachet)

   

Kapitánské kurzy

 

Pro oprávnění vůdce malého a rekreačního plavidla jsou stanoveny následující kategorie:

 • kategorie M20
  opravňuje k vedení malého plavidla bez vlastního strojního pohonu a plavidla s vlastním strojním pohonem s omezením výkonu motoru do 20 kW, pokud uchazeč vykonal teoretickou zkoušku.

 • kategorie M
  Opravňuje k vedení malého plavidla bez vlastního strojního pohonu a plavidla s vlastním strojním pohonem bez omezení výkonu – pro držitele oprávnění, který vykonal teoretickou zkoušku a absolvoval ověření praktických dovedností při vedení malého plavidla u pověřené osoby.

 • kategorie M24
  Tato kategorie má zvláštní postavení. Opravňuje k vedení rekreačního plavidla s délkou trupu do 24 m. Uznání průkazu této kategorie lze zaručit pouze v České republice, kde pro plavbu tohoto plavidla platí pravidla plavebního provozu jako pro plavbu plavidla, které není malým.

 •  kategorie S20

  Opravňuje k vedení malého plavidla bez vlastního strojního pohonu a plachetnice s omezením celkové plochy plachet do 20 m2, pokud uchazeč vykonal teoretickou zkoušku.

 • kategorie S

  Opravňuje k vedení malého plavidla bez vlastního strojního pohonu a plachetnice bez omezení celkové plochy plachet – pro držitele oprávnění, který vykonal teoretickou zkoušku a absolvoval ověření praktických dovedností při vedení malého plavidla u pověřené osoby.

 

Kapitánské kurzy

 

Objednávka - ověření praktických dovedností

Čeština
cz
Slovak
sk