Hledej
Oblíbené
Kontakty
Česky
Přihlásit
Prázdný košík
Menu

Ing. Pavel Burkert

Kapitánské kurzy - Pavel Burkert

 

S jachtingem jsem začal v roce 1992. Tehdy proběhla moje první plavba a také poslední jako "pouhý" člen posádky. Pak jsem plul již jako skiper až do dnešních dnů. V současnosti mám napluto cca 16 tis Nm. Moje navštívené lokality jsou: Balt, Bretaň, Anglie, Azurové pobřeží, Korsika, Sardinie, Itálie, Chorvatsko, Řecko.

Jachting učím od roku 2000. Vedu celou teoretickou přípravu na zkoušky. Brzy poté, v roce 2004, jsem se stal zkušebním komisařem na Meteorologii a Plavební nauku. Abych se neoddělil od praxe požádal jsem v roce 2010 Ministerstvo dopravy ČR, abych se mohl stát instruktorem a vést i praktické plavby. MD souhlasilo a vystavilo pověřovací dekret. Mnoho užitečných rad pro výuku jsem získal během  školení pedagogů v době mého působení na ČVUT jako asistent na katedře Hydromechaniky a termodynamiky.

 

Kapitánské kurzy - Pavel Burkert

 

Meteorologií se zabývám od prvních dnů mých plaveb. Prostudoval jsem tehdy dostupné jachtařské knihy, ale neuspokojilo mě to. Dopisuji si s Českým hydrometeorologickým ústavem v Praze, komunikuji s Meteorologickou službou na pražském letišti Vaclava Havla (bývalé Ruzyni) a dalšími odborníky. Účastnil jsem se jejich přednášek. Zjistil jsem, že je nutné provést rešerži celé meteorologické nauky a vytvořit závěry pro jachtaře, které by pak mohli používat. Za tímto účelem jsem se vydal na svou cestu. Dobrým vodítkem mi byly i reakce posluchačů, jejich dotazy, nepochopení důležitých myšlenek. Hledám způsoby jak tyto důležité myšlenky vysvětlit, co vše je pro skipera vlastně důležité.

V současnosti mám vytvořenou cca 19-tou verzi přednášek, ale pořád je ještě doplňuji a měním (poslední změna byla provedena před týdnem :-) ). V dané chvíli jsou již pro skipery užitečné.
 

Kapitánské kurzy - Pavel Burkert

 

Jako svou neméně důležitou činnost vnímám meteorologickou službu jachtařům na moři, kdy zpracovávám a pak posílám formou SMS jednotlivé rozbory počasí, větrů a bouřek do konkrétních míst, kde se jachtaři právě plaví. Tato služba fuguje již od roku 2005 a jachtaři ji bohatě využívají. Z těchto rozborů vznikají zajímavé závěry a aktualizace počasí na moři, které pak vkládám do svých přednášek. Námořníci a studenti dostávají tak stále aktuální Amatérskou jachtařskou nauku a informace.

 

Kapitánské kurzy - Pavel Burkert

 

Čeština
cz
Slovak
sk