Hledej
Kontakty
Česky
Přihlásit
Prázdný košík
Menu

Námořní kurzy

Kapitánské kurzy

 

Cílem námořních kurzů je příprava na různé stupně zkoušek velitelů jachet na Ministerstvu dopravy. Kurzy jsou rozděleny podle stupně oprávnění na:

Teoretický jachtařský kurz na stupeň C - Velitel jachty pobřežní plavby

  • Tento teoretický kurz jachtingu je určený především zájemcům o složení zkoušky na stupeň C na Ministerstvu dopravy. Jeho účastníkem může být úplný začátečník bez předchozích jachtařských zkušeností. Získaný průkaz opravňuje jeho držitele k plavbě s jachtou o maximální délce do 16m s omezením plavby do 20 námořních mil od pobřežní linie, pokud síla větru nepřesáhne 6 stupnů Beaufortovy stupnice.

Teoretický jachtařský kurz na stupeň B - Velitel jachty mořské plavby

  • Tento teoretický kurz jachtingu je určený zkušeným jachtařům, držitelům průkazu C nebo jiného kapitánského průkazu (např. chorvatského Voditelja brodice), kteří se chtějí plavit dál, nežli 20 NM od pobřeží a na lodích delších nežli 16 m. Získaný průkaz s oprávněním B Vás opravňuje k námořní plavbě jachtou s omezením plavby do vzdálenosti 200 námořních mil od pobřežní linie a s jachtou o maximální délce do 24m. Síla větru u tohoto průkazu není stanovena.

Důkladná znalost teorie Vám pomůže lépe zvládnout vše, co na Vás na moři čeká. Teoretické kurzy pořádáme pro maximálně 20 osob. Minimální počet účastníků je 6 osob. Obvykle 2 týdny po ukončení kurzu následuje zkouška pod dozorem Ministerstva dopravy.
 

Kapitánské kurzy

 

Objednávka kurzu Velitele námořní jachty

Zpracování dat
Schovat
Čeština
cz
Slovak
sk