Veverská Bítýška +420 546 428 015
Praha +420 284 818 921
Bratislava +421 253 419 218

Vůdce malého plavidla (VMP) a Vůdce rekreačního plavidla (MPZ)

 

Chcete plout motorovým člunem s pohonem nad 4kW nebo plachetnicí s celkovou plochou plachet nad 12m2 po vnitrozemských vodách v České republice? Kurz Vůdce malého plavidla (VMP) vám poskytne přesně to co hledáte.
Kurz VMP je koncipován tak, aby věhem tří dnů posluchači absolvovali jak přípravu na teoretickou část zkoušky tak i ověření praktických dovedností na vodě. Získané oprávnění se nazává Průkaz způsobiloti vůdce malého plavidla a je určené výhradně pro plavbu v ČR, ale umožňuje i plavbu za účelem podnikání.
 

 


V případě, že vám plavba po českých tocích nestačí, lze v rámci tohoto kurzu zažádat i o vystavení mezinárodního průkazu Vůdce rekreačního plavidla (MPZ), toto oprávnění platí i v České republice jako průkaz VMP. Mezinárodní průkaz MPZ je vydáván pro plavbu v zahranicí a smí se používat výhradně k rekreační a sportovní plavbě. Zkoušky na oprávnění VMP a MPZ jsou stejné, liší se pouze označení průkazu.
Mezinároní průkaz MPZ je možné používat v zemích, které přistoupili k rezoluci č. 40 EHK/OSN (Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Finsko, Chorvatsko, Německo, Maďarsko, Irsko, Litva, Lucembursko, Holandsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Jihoafrická republika, Švýcarsko, Velká Británie). Francie prijala dřívější rezoluci 14 EHK/OSN, která je dosud v platnosti (na přechodnou, dosud neukončenou dobu).
V případě že cestujete do zemí, které nejsou v seznamu signatářů, doporučujeme před cestou kontaktovat příslušný konzulát.

Platnost těchto průkazů je dána mezinárodními úmluvami.

Průkazy VMP a MPZ se rozdělují podle:

Oblasti plavby

 • I - vnitrozemské české a zahraniční vody (základní oblast plavby)
 • C- denní plavba v pobřežních mořských vodách do 1nM od pevniny nebo pobřežních ostrovů, do síly větru 4° Beaufortovy stupnice (pouze pro MPZ)

Typu lodě

 • M - motorová loď (základní kategorie)
 • S - plachetnice (volitelná kategorie)

Oblasti plavby a typy lodí lze kombinovat dle vaší aktuální potřeby. Doporučujeme ale zvážit všechny možné varianty.

 

 

Úroveň kvality našich kurzů zaštiťují nejen výborní školitelé s dlouholetými zkušenostmi z praxe ale i autentické prostředí, kde na Vás čeká řada praktických pomůcek sloužících pro lepší představivost probíraného tématu.

Na základní kurzy navazují pak další přednášky, které se hlouběji věnují jachtařským tématům, aby Vás ještě dokonaleji připravili na vše, co na Vás při pobytu na vodě čeká. Poutavým jazykem Vám dále přinášíme např. Jachtařské přednášky o meteorologiiNehody na moři, Astrologické přednášky, které komplexně nahlíží a rozšiřují informace důležité pro danou problematiku. 


Aby Vaše první míle na vodě probíhaly bez stresu a v pohodě, pokusíme se Vám předat naše vlastní zkušenosti a poznatky a ulehčit Vám tak získání odpovědí na Vaše možné otázky.


Proč právě s námi?

 • Kvalitně a zodpovědně Vás připravíme na teoretickou pro získání licence Vůdce malého plavidla a to v různém rozsahu.
 • Spolupracujeme pouze s kvalifikovanými a špičkovými odborníky s dlouhodobou praxí na moři.
 • Prosazujeme individuální přístup, lektoři se jednotlivým tématům věnují dostatečně dlouho, aby posluchač pochopil probíranou látku. Dotazy jsou vítány. :)
 • Využíváme názorné pomůcky pro jednodušší pochopení výuky, moderní učebny jsou vybaveny interaktivním projektorem, flipchartem a připojením k WIFI.
 • Kurzisté obdrží zdarma veškerý potřebný výukový materiál a testové otázky jsou pak pro ně připraveny v Powerpointu tak, aby získání správných odpovědí bylo maximálně jednoduché.
 • Pro Vaše maximální pohodlí jsme při výuce teorie pro Vás připravili chutné pohoštění.
 • Námi organizované kapitánské kurzy jsou charakteristické dostatečným praktickým výcvikem. Studentům se pečlivě věnujeme –vše detailně a několikrát vysvětlíme. Proto pokud absolvujte praktický kapitánský lodní kurz s našimi zkušenými instruktory, máte jistotu, že máte nejen potřebné osvědčení, ale především budete svou loď umět opravdu dobře ovládat a každou plavbu si tak užijete naplno!
 • Jsme firma, která se na trhu lodních sportů pohybuje již 30 let, máme rozsáhlé zkušenosti nejen se stavbou lodí, jejich provozem, ale hlavně jsme jachtaři tělem i duší a naše „know-how“ vám teď nabízíme.

 

Tak "AHOJ" někde na vodě...

     

Aktuální ceny, termíny a možnost rezervace kurzu naleznete v našem e-shopu.

 

Užíváním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookies, které tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Co jsou cookies?