Veverská Bítýška +420 546 428 015
Praha +420 284 818 921
Bratislava +421 253 419 218

Jachtařská přednáška - Trim plachet

Nevíte, jak plachta funguje a nebo si myslíte, že plachta funguje jako křídlo? Chcete plout rychleji a s menší námahou? Pokud ano, tak právě pro Vás jsou tyto přednášky určeny. Autor se snaží jednoduchou formou vysvětlit základy fungování plachty, vysvětluje, jak to je se silami působícími na plachty a jak nejlépe využít těchto sil k tomu, aby plachty maximálně využily vítr, který právě vane. Naše přednášky napomáhají Vašemu jachtařskému růstu. Obsah přednášky úvod do aerodynamiky, teorie obtékání základní kroky při nastavení plachet nastavení plachet vzhledem k větru (práce s otěžemi, otěžovými vozíky, výtahem plachet, outhalem, kikingem, cunighamem, lanky v zadním a dolním líku) práce se stěžněm plavba ve vlnách a v poryvech větru chyby na plachtách Jak nastavit plachty na vítr? Vytáhnout celé plachty nebo jen zrefovat? Co vše se dá dělat s plachtou? Jak se projeví vlny na nastavení plachet? Přednáška hledá nový způsob výkladu funkce a použití plachet. Existuje mnoho cenných knih na toto téma, ale zatím všechny mají jedno společné – nešťastnou metodiku výkladu. Čtenář je nadšený, že se dověděl mnoho užitečných informací, ale když pak stojí na palubě lodi a má zareagovat na přicházející vlny, tak vlastně neví, za jaké lano má zatáhnout a co povolit. Cenné informace je jedna věc a způsob jejich předání druhá. V neposlední řadě přednáška bojuje proti mylnému názoru, že aerodynamika plachet je podobná leteckému křídlu. Vysvětluje, jak to vlastně je a jaké má důsledky na nastavení plachet tato změna myšlení.

Kód:A06242
Čárový kód:06242
Dostupnost:skladem
Cena s DPH:1 000 Kč
Množství:
+-
ks

Nevíte, jak plachta funguje a nebo si myslíte, že plachta funguje jako křídlo? Chcete plout rychleji a s menší námahou? Pokud ano, tak právě pro Vás jsou tyto přednášky určeny. Autor se snaží jednoduchou formou vysvětlit základy fungování plachty, vysvětluje, jak to je se silami působícími na plachty a jak nejlépe využít těchto sil k tomu, aby plachty maximálně využily vítr, který právě vane.

 

Termín přednášky:

14. 12. 2018 - Vevrská Bítýška
08. 03. 2019 - Vevrská Bítýška
13. 12. 2019 - Vevrská Bítýška

 


Obsah přednášky

  • úvod do aerodynamiky, teorie obtékání
  • základní kroky při nastavení plachet
  • nastavení plachet vzhledem k větru (práce s otěžemi, otěžovými vozíky, výtahem plachet, outhalem, kikingem, cunighamem, lanky v zadním a dolním líku)
  • práce se stěžněm
  • plavba ve vlnách a v poryvech větru
  • chyby na plachtách


Jak nastavit plachty na vítr? Vytáhnout celé plachty nebo jen zrefovat? Co vše se dá dělat s plachtou? Jak se projeví vlny na nastavení plachet?
Přednáška hledá nový způsob výkladu funkce a použití plachet. Existuje mnoho cenných knih na toto téma, ale zatím všechny mají jedno společné – nešťastnou metodiku výkladu. Čtenář je nadšený, že se dověděl mnoho užitečných informací, ale když pak stojí na palubě lodi a má zareagovat na přicházející vlny, tak vlastně neví, za jaké lano má zatáhnout a co povolit.Cenné informace je jedna věc a způsob jejich předání druhá.

V neposlední řadě přednáška bojuje proti mylnému názoru, že aerodynamika plachet je podobná leteckému křídlu. Vysvětluje, jak to vlastně je a jaké má důsledky na nastavení plachet tato změna myšlení.

Časový plán:

  • večerní přednášky               18h-21h
  • trim plachet v rámci cyklu od cca 19-22h

Další informace ZDE.


S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují

Užíváním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookies, které tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Co jsou cookies?