Veverská Bítýška +420 546 428 015
Praha +420 284 818 921
Bratislava +421 253 419 218

Jachtařská přednáška - Astronavigace II

Fascinuje Vás umění starých mořeplavců, kteří si pomocí slunce, měsíce a hvězd uměli určit svoji polohu? Chcete být nezávislí na moderních GPS přijímačích? Milujete romantiku klasických navigačních výpočtů? Tak toto jsou správné přednášky pro Vás.V dnešní době její význam ve světě GPS ustoupil do pozadí, ale každý jachtař, chtějící plout na volném moři anebo oceánu, by měl zvládnout alespoň základní astronavigaci. Ostatně většinu velmi rychle upoutá fascinující možnost umět si sám spočítat, kde se nachází. A v případě výpadku GPS během delších plaveb se pro Vás může stát dobrá znalost astronomické navigace životně důležitou otázkou. Obsah jednotlivých přednášek 2. přednáška: Astronavigace – základní principy výpočtu pojem geografická poloha princip měření: změřený úhel – vzdálenost problém malých map astronomická poziční linie a.p.l. navigační trojúhelník matematické řešení pomoc pro nematematiky

Kód:A07258
Čárový kód:07258
Dostupnost:skladem
Cena s DPH:1 000 Kč
Množství:
+-
ks

Termín kurzu ve VEVERSKÉ BÍTÝŠCE:

12. 11. 2017

 

Fascinuje Vás umění starých mořeplavců, kteří si pomocí slunce, měsíce a hvězd uměli určit svoji polohu? Chcete být nezávislí na moderních GPS přijímačích? Milujete romantiku klasických navigačních výpočtů? Tak toto jsou správné přednášky pro Vás.

V dnešní době význam astronavigace ve světě GPS ustoupil do pozadí, ale každý jachtař, chtějící plout na volném moři anebo oceánu, by měl zvládnout alespoň základní astronavigaci. Ostatně většinu velmi rychle upoutá fascinující možnost umět si sám spočítat, kde se nachází. A v případě výpadku GPS během delších plaveb se pro Vás může stát dobrá znalost astronomické navigace životně důležitou otázkou.

2. přednáška: Astronavigace – základní principy výpočtu

  • pojem geografická poloha
  • princip měření: změřený úhel – vzdálenost
  • problém malých map
  • astronomická poziční linie a.p.l.
  • navigační trojúhelník
  • matematické řešení
  • pomoc pro nematematiky
Užíváním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookies, které tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Co jsou cookies?